Znany już dobrze w Polsce producent toreb wielorazowych Greenbag – firma Gam, wprowadził na rynek nową markę Green Tommy oraz nowe wzory toreb składanych. Wprowadzenie nowej marki jest konsekwencją ciągłego rozwoju firmy,
Dwie na trzy osoby są przeciwne posypywaniu zimą solą każdej miejskiej ulicy ? wynika z ankiety ING. Tymczasem solenie dróg z jednej strony niszczy nasze obuwie, ale jest też dobrym sposobem na walkę ze spowolnieniem gospodar
Znamy już zwycięzców piątej edycji konkursu grantowego organizowanego w ramach programu ?Po stronie natury?. W tym roku jury wybrało 11 zwycięskich projektów spośród ponad 400 nadesłanych wniosków. Instytucje i placówki zaj
Groupon, lider na rynku ofert lokalnych, we współpracy z międzynarodową organizacją ekologiczną WWF rozpoczął w dwudziestu krajach na całym świecie kampanię mającą na celu zwrócenie uwagi lokalnych społeczności na zaga
Nośniki energii są coraz droższe. Rosną ceny energii elektrycznej, gazu, węgla czy oleju opałowego. Dlatego bardzo ważne jest wdrożenie oszczędności, tak by nakłady na utrzymanie domu lub mieszkania były jak najniższe. Wpr
Blisko 90 procent największych polskich miast zastosowało w tym roku energooszczędne żarówki do oświetlenia placów i ulic, wynika z badania przeprowadzonego przez inżynierów z grupy Sweco Polska. Choć polski
Informacja prasowaWarszawa, 2 września 2019 r.Sekrety ziemniaków – co kryje się tuż pod skórką?Ziemniaki, uważane przez wielu za tuczące, są źródłem cennych witamin i składników odżywczych, m.in. witaminy C, potasu
TAURON Ciepło zawarł 19 grudnia dziesięcioletnią umowę (na lata 2016-2026) z Elektrociepłownią Będzin na odbiór ciepła. Porozumienie o wartości blisko 441 mln zł to kontynuacja dotychczasowej współpracy pomiędzy spółk
Warszawa, 12 września 2019Informacja prasowaMarnowanie żywności – problem, którego skala jest większa niż sądzimyW Europie wyrzuca się średnio ok. 179 kg żywności/osobę rocznie. Szacuje się, że w samej Polsce wynik t
27 i 28 maja mobilne centrum naukowe ?Planeta Energii? gościło na Skwerze Pionierów w Kołobrzegu. Wizyta interaktywnego miasteczka to nagroda dla dzieci z grupy świetlicowej i pani Bożeny Ponikiewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5