Elektrociepłownia Tychy z Grupy TAURON zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację bloku ciepłowniczego. W ram
Informacja prasowaWarszawa, 18 grudnia 2019 r.Jaki kształt ma zdrowie?Plaster pomidora wyglądem przypominający dwie komory i dwa przedsionki serca, cebulaw przekroju to ogromne powiększenie pojedynczej komórki organizmu, a sel
Ten rok był dla bocianów jednym z najmniej korzystnych od ponad dwudziestu lat. Wyjątkowo chłodna wiosna i intensywne opady deszczu spowodowały wysoką śmiertelność wśród piskląt. Większość z boćków będących w dobrej
Dbam o środowisko ? wybieram ekogroszek! Z całą pewnością coraz intensywniej zajmuje nas temat ekologii, bowiem coraz bardziej zależy nam na ocaleniu wyjątkowych walorów środowiska naturalnego. Czy paliwa stałe można spala�
Warszawa, 16 września 2019Informacja prasowaWyzwanie Podnieś5 – dołącz do akcji!Pięć to cyfra, do której bez względu na dziedzinę życia lubimy się odnosić: „reguła 5 sekund”, „metoda 5 kroków” czy „5 zasad
PKO Bank Polski współfinansuje projekt dwóch odrębnych, lądowych farm wiatrowych zlokalizowanych w północnej Polsce, w Tychowie i Kukini. Na mocy podpisanej umowy udzielił realizującej inwestycję spółce Megawatt OMS kredytu
Międzynarodowy zespół naukowców pod przewodnictwem czeskiego Uniwersytetu Masaryka opracował nową metodę poprawy charakterystyki funkcjonalnej enzymów. Beneficjenci tego odkrycia to podmioty branży medycznej, chemicznej oraz s
Koncern 3M w każdym etapie swojego funkcjonowania angażuje się w politykę zrównoważonego rozwoju, która obejmuje środowisko, społeczność lokalną oraz gospodarkę. Firma wyznaje jednak zasadę, że wprowadzanie skutecznych p
TAURON Wytwarzanie podpisał 19 stycznia z Ministerstwem Gospodarki (jako instytucją pośredniczącą dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013) umowę na dofinansowanie budowy kotła na biomasę jednostki OZE w
Już wkrótce Dzień Ziemi. Z tej okazji Park Handlowy Bielany wspólnie z Fundacją Rosa i AG Eko organizują zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. To świetna okazja, by łatwo i legalnie pozbyć się elektrośmie